OK

Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie

Organizátori projektu v mene svojom i v mene bratislavských vinárov týmto ďakujú Hlavnému mestu SR Bratislava za významnú podporu v podobe poskytnutia dotácie z rozpočtu hlavného mesta, bez ktorého by tento projekt nebolo možné v danom rozsahu realizovať.

Organizátori chcú týmto osobitne poďakovať primátorovi hl. mesta SR Bratislavy JUDr. Ivo Nesrovnalovi za poskytnutie záštity a viceprimátorke hl. mesta SR Bratislavy MUDr. Ivete Plšekovej za organizačnú podporu, čo výraznou mierou prispelo k zdarnému priebehu a realizácii projektu. Ctíme si prístup, ktorý pomáha udržať a oživiť bohaté vinohradnícke a vinárske tradície ako súčasti identitotvorného prvku Bratislavy a propagovať prácu vinárov, vinohradníkov a podnikateľov v oblasti vinárstva.

Poďakovanie patrí aj všetkým partnerom podujatia, ktorí prispeli na realizáciu detských atrakcií, gravírovaných pohárov s logom festivalu, vínom pre účinkujúcich, vrátane všetkých, ktorí akoukoľvek formou prispeli k realizácii projektu.

Všetkým zúčastneným vinárom a vinohradníkom festivalu patrí poďakovanie za ich aktívnu účasť a prezentáciu plodov práce vinárov a vinohradníkov bratislavských mestských častí.

Festival Frankovky modrej a bratislavských vín s bohatým programom a množstvom sprievodných akcií sa uskutočnil ako sprievodné podujatie k novému projektu hlavného mesta „Bratislavské korunovačné dni 2017, kedy počas celého týždňa 9.-17. júna zaplnili ulice Bratislavy davy domácich i zahraničných návštevníkov, ktorí sa prišli do centra mesta zabaviť a vychutnať si atmosféru osláv 300. výročia narodenia slávnej panovníčky Márie Terézie. Mária Terézia  patrí k najvýznamnejším osobnostiam dejín a v Bratislave bola aj korunovaná za uhorskú kráľovnú.

Festival sa konal pod záštitou primátora, ktorý podujatie otvoril spolu so starostom Rače Petrom Pilinským a predsedom Račianskeho vinohradníckeho spolku Dušanom Žitným dňa, počas ktorého bol narazený aj sud pravej račianskej Frankovky, vína – ktoré Mária Terézia uznala dekrétom ako víno hodné cisárskeho stola. Nechýbal ani bohatý kultúrny progam a v rámci sprievodných podujatí  sa tešilo veľkej obľube bezplatné fotografovanie s kráľovským párom, či razba pamätných mincí s motívom panovníčky Márie Terézie. Aj deti si počas Festivalu prišli na svoje. Rozdávali sa im balóny a mohli sa dať namaľovať na tvár. V rámci podujatia sa konala aj súťaž o najlepšiu „Kráľovskú Frankovku 2017“, ktorej ocenenie si osobne v piatok prevzal známy račiansky vinohradník a vinár Miloš Máťuš.

Počas Festiivalu Frankovky modrej (konaného 9.-11. júna na Primaciálnom námestí) mali  návštevníci možnosť vychutnať si všakovaké Frankovky od renomovaných bratislavských vinohradníkov a vinárov z Rače, Vajnôr, či Devína (Jozefa Šštibrányho, Karola Šveca, Rudolfa Rakytu, Ivana Holíka, Miloša Máťuša, Pavla Chvosteka, Karola Križanoviča, Michala Kollára, Juraja Vladára, Františka Krajčíroviča, od spoločnosti Villa Vino Rača, Poľnohospodárskeho družstva – Vajnory a Augustína  Mrázika z Devína.

Realizovaný projekt festivalu spolu s pripravenými sprievodnými atrakciami obsahom naplnil stanovené ciele projektu. Festival zaznamenal vysokú návštevnosť turistov i rezidentov rôznych vekových kategórií a prispel k obohateniu možností príjemného kultúrneho vyžitia pre široké spektrum domácich i zahraničných návštevníkov. Festival bol spolu so sprievodnými akciami magnetom pre mnohých domácich i zahraničných návštevníkov, deti a mládež a celkove prispel k pozitívnej propagácii Bratislavy.

Aktuality

17.11.2018

Zaujíma vás ako to vyzeralo v bratislavských vínnych pivniciach?

Milí priatelia, pozrite si fotodokument z potuliek po bratislavských vínnych pivniaich naprieč Devínom, Novým Mestom, Račou a Vajnormi. 

17.11.2018

Pozrite si ako to vyzeralo v bratislavských vínnych pivniciach

Milí priatelia, pozrite si fotodokument z druhého dňa potuliek po bratislavských vínnych pivniaich naprieč Devínom, Novým Mestom, Račou a Vajnormi.

18.10.2018

Tlačová správa " po bratislavských vínnych pivniciach"

Dňa 18.10.2018 sa konala tlačová konferencia ku pripravovanému zážitkovému projektu zameranému na podporu bratislavského vinárstva a vinohradníctva s názvom “po bratislavských vínnych pivniciach“. Prítomných privítala Monika Debnárová, jedna zo spoluorganizátorov podujatia. Za jednotlivých aktérov podujatia sa zúčastnili zástupcovia organizátora, Bratislavského samosprávneho kraja, jednotlivých mestských častí, ako i zástupcovia samotných aktérov, ktorí na príprave tohto projektu participovali. 

8.10.2018

Pozývame vás na nový dvojdňový zážitkový program

Srdečne vás pozývame na nový dvojdňový zážitkový program po bratislavských vínnych pivniciach, ktorý oživuje staré vinohradnícke tradície Bratislavy a bude sa konať 26.-27.októbra 2018. Tešia sa

4.6.2018

Pozvánka na bratislavské vínne pivnice 26.-27.10.2018

Srdečne vás pozývame na potulky po bratislavských vínnych pivniciach, ktoré sa budú konať 26.-27.októbra na trase od Devína, Nového Mesta, Rače až do Vajnôr. Máte jedinečnú možnosť navštíviť takmer 30 vinrov z Bratislavy a ochutnať tak vynikajúce bratislavské vínka. 

archív

Slovenské vínne cesty, o.z., Železná 19, 831 04 Bratislava, Zap. v Evid. obč. zdr. MVSR, č. sp.VVS/1-900/90-48397 0940 115 510 ,  0940 100 225 IČO 50 241 907 DIČ 2120392087