OK

Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie

Organizátori projektu v mene svojom i v mene bratislavských vinárov týmto ďakujú Hlavnému mestu SR Bratislava za významnú podporu v podobe poskytnutia dotácie z rozpočtu hlavného mesta, bez ktorého by tento projekt nebolo možné v danom rozsahu realizovať.

Organizátori chcú týmto osobitne poďakovať primátorovi hl. mesta SR Bratislavy JUDr. Ivo Nesrovnalovi za poskytnutie záštity a viceprimátorke hl. mesta SR Bratislavy MUDr. Ivete Plšekovej za organizačnú podporu, čo výraznou mierou prispelo k zdarnému priebehu a realizácii projektu. Ctíme si prístup, ktorý pomáha udržať a oživiť bohaté vinohradnícke a vinárske tradície ako súčasti identitotvorného prvku Bratislavy a propagovať prácu vinárov, vinohradníkov a podnikateľov v oblasti vinárstva.

Poďakovanie patrí aj všetkým partnerom podujatia, ktorí prispeli na realizáciu detských atrakcií, gravírovaných pohárov s logom festivalu, vínom pre účinkujúcich, vrátane všetkých, ktorí akoukoľvek formou prispeli k realizácii projektu.

Všetkým zúčastneným vinárom a vinohradníkom festivalu patrí poďakovanie za ich aktívnu účasť a prezentáciu plodov práce vinárov a vinohradníkov bratislavských mestských častí.

Festival Frankovky modrej a bratislavských vín s bohatým programom a množstvom sprievodných akcií sa uskutočnil ako sprievodné podujatie k novému projektu hlavného mesta „Bratislavské korunovačné dni 2017, kedy počas celého týždňa 9.-17. júna zaplnili ulice Bratislavy davy domácich i zahraničných návštevníkov, ktorí sa prišli do centra mesta zabaviť a vychutnať si atmosféru osláv 300. výročia narodenia slávnej panovníčky Márie Terézie. Mária Terézia  patrí k najvýznamnejším osobnostiam dejín a v Bratislave bola aj korunovaná za uhorskú kráľovnú.

Festival sa konal pod záštitou primátora, ktorý podujatie otvoril spolu so starostom Rače Petrom Pilinským a predsedom Račianskeho vinohradníckeho spolku Dušanom Žitným dňa, počas ktorého bol narazený aj sud pravej račianskej Frankovky, vína – ktoré Mária Terézia uznala dekrétom ako víno hodné cisárskeho stola. Nechýbal ani bohatý kultúrny progam a v rámci sprievodných podujatí  sa tešilo veľkej obľube bezplatné fotografovanie s kráľovským párom, či razba pamätných mincí s motívom panovníčky Márie Terézie. Aj deti si počas Festivalu prišli na svoje. Rozdávali sa im balóny a mohli sa dať namaľovať na tvár. V rámci podujatia sa konala aj súťaž o najlepšiu „Kráľovskú Frankovku 2017“, ktorej ocenenie si osobne v piatok prevzal známy račiansky vinohradník a vinár Miloš Máťuš.

Počas Festiivalu Frankovky modrej (konaného 9.-11. júna na Primaciálnom námestí) mali  návštevníci možnosť vychutnať si všakovaké Frankovky od renomovaných bratislavských vinohradníkov a vinárov z Rače, Vajnôr, či Devína (Jozefa Šštibrányho, Karola Šveca, Rudolfa Rakytu, Ivana Holíka, Miloša Máťuša, Pavla Chvosteka, Karola Križanoviča, Michala Kollára, Juraja Vladára, Františka Krajčíroviča, od spoločnosti Villa Vino Rača, Poľnohospodárskeho družstva – Vajnory a Augustína  Mrázika z Devína.

Realizovaný projekt festivalu spolu s pripravenými sprievodnými atrakciami obsahom naplnil stanovené ciele projektu. Festival zaznamenal vysokú návštevnosť turistov i rezidentov rôznych vekových kategórií a prispel k obohateniu možností príjemného kultúrneho vyžitia pre široké spektrum domácich i zahraničných návštevníkov. Festival bol spolu so sprievodnými akciami magnetom pre mnohých domácich i zahraničných návštevníkov, deti a mládež a celkove prispel k pozitívnej propagácii Bratislavy.

PODUJATIE PODPORILI:


HLAVNÍ PARTNERI:

SPOLUORGANIZÁTORI:

    

       

   

BEZPLATNÁ KYVADLOVÁ DOPRAVA

DEVÍN - NOVÉ MESTO - RAČA - VAJNORY

K VÍNNEMU PASU

PARTNERI:

    

                       

       

        

            

MEDIÁLNI PARTNERI:

             

    

        

         

 

                                                                                                                         

                                                                                                                                 

Aktuality

Potulky po bratislavských vínnych pivniciach 2020 sú zrušené

2.10.2020

Milí priatelia, z dôvodu pretrvávajúcej pandemickej situácii a v nadväznosti na prijaté opatrenia vlády SR je tohtoročné podujatie zrušené. 

Predaj vstupeniek

3.9.2019

Milí priatelia, od 21.8.2019. sú. v predpredaji vstupenky na Potulky po bratislavských vínnych pivniciach, ktoré sa budú konať 11.-12. októbra 2019. Zakúpiť si ich môžete už teraz za zvýhodnenú cenu cez portál Wisomm.


Vínny pas

4.6.2018

archív

Naši vinári

06_Cickovci1_2018924162427.jpg

Sprievodné akcie a podujatia

DEVÍN

⇒Devínska viecha sv. Urbana

pripravené rôzne dobroty: gulášik, kačičky, prasiatko

NOVÉ MESTO

⇒PD Vinohrady, Račianska 151, Bratislava 
- ukážka vinohradu, pokračovanie prehliadkou procesu výroby vína a výrobných priestorov, ukončené degustáciou.
Začiatok prehliadky:
piatok  o 16:00 hod.
sobota  o 16:00 hod.

RAČA

⇒Unikátne vínne pivnice, podzemie Nemeckého kultúrneho domu v Rači, Barónka 3
- exkluzívne vína, ochutnávka mestského vína a vína z Genofondu Frankovky modrej
Otvorené:
piatok  od 14:00 do 17:00 hod.
sobota  od 12:00 do 15:00 hod.
⇒Račianska izba, Obecný dom, Alstrova 249, Bratislava – Rača
– stála etnografická a vinohradnícka expozícia račianskych tradícií a dobových zvykov
Otvorené:
piatok  od 15:00 do 17:00 hod.
sobota  od 15:00 do 17:00 hod.

 

VAJNORY
⇒Vajnorský ľudový dom, Roľnícka 181, Vajnory
z prevádzkových dôvodov zatvorené.

⇒PD Vajnory - z technických príčin nerealizovaná

Zmena vyhradená !