OK

Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie

Devín

Devínski vinári ponúknu okrem kvalitných vín z hrozna dopestovaného na svahoch Devínskej Kobyly aj miestnu špecialitu „devínsky ríbezlák“ a rôzne ríbezľové špeciality. Devín samotný poskytne aj pohľad na majestátny hrad Devín, týčiaci sa nad sútokom Dunaja a Moravy.

Nové Mesto

Nové Mesto je známe svojimi vinohradmi, ktoré sa tiahnu od svahov Koliby, Vtáčnika, Briežkov, cez Koziarky, Horné Židiny a Krásny vrch. Má dlhoročnú tradíciu produkcie kvalitných bielych i červených vín a to v širšom stredoeurópskom priestore.

Rača

Račianski vinohradníci a vinári ponúkajú výhradne vína z račianskeho terroiru. Sú hrdí najmä na „Genofond Frankovky modrej“ a svoju „Račiansku frankovku“, preslávenú ako víno hodné cisárskeho stola, ktoré uzdravilo panovníčku Máriu Teréziu.

V Rači budú návštevníkom počas podujatia sprístupnené unikátne vínne pivnice v podzemí Nemeckého kultúrneho domu a tiež Račianska izba – stála etnografická a vinohradnícka expozícia.

Vo farskej záhrade na Alstrovej ulici sa nachádza genofond Frankovky modrej, ktorý sa buduje pod dohľadom Račianskeho vinohradníckeho spolku. Vinica genofondu priniesla v roku 2012 svoju prvú úrodu. Frankovka modrá z genofondu je pre Račanov veľmi vzácna. Slúži nie len ako omšové víno, ale aj časť jej úrody sa plní do reprezentačných fliaš pre vzácne návštevy, či ako dar pre víťazov súťaží, organizovaných mestskou časťou. Je známa pod názvom Starostovská frankovka modrá, alebo Frankovka modrá z Genofondu. (MD)

Vajnory

Vajnorskí vinári ponúknu kvalitné vína ocenené mnohými medailami z významných vinárskych súťaží, vyrábané z hrozna dopestovaného vo svojich vinohradoch situovaných na juhozápadných svahoch malokarpatskej vinohradnícke oblasti.

Aktuality

17.11.2018

Zaujíma vás ako to vyzeralo v bratislavských vínnych pivniciach?

Milí priatelia, pozrite si fotodokument z potuliek po bratislavských vínnych pivniaich naprieč Devínom, Novým Mestom, Račou a Vajnormi. 

17.11.2018

Pozrite si ako to vyzeralo v bratislavských vínnych pivniciach

Milí priatelia, pozrite si fotodokument z druhého dňa potuliek po bratislavských vínnych pivniaich naprieč Devínom, Novým Mestom, Račou a Vajnormi.

18.10.2018

Tlačová správa " po bratislavských vínnych pivniciach"

Dňa 18.10.2018 sa konala tlačová konferencia ku pripravovanému zážitkovému projektu zameranému na podporu bratislavského vinárstva a vinohradníctva s názvom “po bratislavských vínnych pivniciach“. Prítomných privítala Monika Debnárová, jedna zo spoluorganizátorov podujatia. Za jednotlivých aktérov podujatia sa zúčastnili zástupcovia organizátora, Bratislavského samosprávneho kraja, jednotlivých mestských častí, ako i zástupcovia samotných aktérov, ktorí na príprave tohto projektu participovali. 

8.10.2018

Pozývame vás na nový dvojdňový zážitkový program

Srdečne vás pozývame na nový dvojdňový zážitkový program po bratislavských vínnych pivniciach, ktorý oživuje staré vinohradnícke tradície Bratislavy a bude sa konať 26.-27.októbra 2018. Tešia sa

4.6.2018

Pozvánka na bratislavské vínne pivnice 26.-27.10.2018

Srdečne vás pozývame na potulky po bratislavských vínnych pivniciach, ktoré sa budú konať 26.-27.októbra na trase od Devína, Nového Mesta, Rače až do Vajnôr. Máte jedinečnú možnosť navštíviť takmer 30 vinrov z Bratislavy a ochutnať tak vynikajúce bratislavské vínka. 

archív

Slovenské vínne cesty, o.z., Železná 19, 831 04 Bratislava, Zap. v Evid. obč. zdr. MVSR, č. sp.VVS/1-900/90-48397 0940 115 510 ,  0940 100 225 IČO 50 241 907 DIČ 2120392087