OK

Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie

Druhý ročník Potuliek po bratislavských vínnych pivniciach

Milí priatelia, milovníci bratislavských a malokarpatských vín a milovníci nových zážitkov, ...

občianske združenie Slovenské vínne cesty pripravilo pre všetkých milovníkov dobrého a kvalitného vína a gurmánskych zážitkov druhý ročník nového zážitkového programu„Potulky po bratislavských vínnych pivniciach", vďaka ktorému navštívite unikátne historické bratislavské vínne pivnice, do ktorých sa počas roka bežne nedostanete. Súčasťou podujatia sú aj viaceré zaujímavé sprievodné podujatia.

Podujatie organizujeme s finančnou podporou Bratislavského samosprávneho kraja - najlepšieho miesta pre život, vybranými mestskými časťami a miestnymi vinohradníckymi a vinárskymi spolkami, za účelom podpory bratislavských vinohradníkov a vinárov s cieľom spropagovať ich produkty a služby.

Pre spríjemnenie vašich potuliek po bratislavských vínnych pivniciach sme pre vás po celú dobu podujatia zabezpečili doplnkovú bezplatnú kyvadlovú prepravu na trase vínnych pivníc od Devína cez Nové Mesto, Raču až do Vajnôr - prostredníctvom Shuttle busov.


Pár slov o podujatí:                                     

Podujatie organizujeme v spolupráci s mestskými časťami Bratislavy, vinohradníckymi spolkami gurmánskymi gastro zariadeniami a s finančnou podporou Bratislavského samosprávneho kraja - najlepšieho miesta pre život.      

„Potulky po bratislavských vínnych pivniciach“ sú ideálnou príležitosťou pre spoznanie dobrých a kvalitných vín nielen pre návštevníkov z Bratislavy a širokého okolia, ale aj pre všetkých domácich, či zahraničných turistov. Sú ideálnym zážitkom pre všetkých domácich i zahraničných návštevníkov. Predstavujú skĺbenie zmyslov pri degustácii kvalitných bratislavských vín v spojení s poznaním vinohradníkov, zaujímavých ľudí, a tiež chutí a vôní špecialít miestnej gastronómie. Podujatie nie je len o víne, ale aj o stretnutiach s vinohradníkmi, ktorí vedia so zanietením porozprávať o svojej tvrdej a namáhavej práci vo vinohradoch, o nástrahách v boji s prírodou a škodcami, ale najmä o kvalitách, chuti farbe a vôni svojho vína.

Naši vinári

Do projektu sa zapojili takmer tridsiati vinohradníci a vinári všetkých mestských častí Bratislavy, kde sa vo väčšej, či menšej miere uchovala vinohradnícka a vinárska tradícia a dorába víno, tj. od Devína cez Nové Mesto, Raču, až po Vajnory. Vinári ponúknu vinárskym „fajnšmekrom“ na degustáciu kvalitné a lahodné vína, ocenené na mnohých prestížnych domácich i svetových súťažiach vo vlastných, alebo spojených vínnych pivniciach. Návštevníci tak budú mať možnosť spoznať tajomstvá a atmosféru starých i novších vínnych pivníc a pivničiek, vychutnať si tento jedinečný nápoj tam kde sa tvorí jeho príbeh, podebatovať si s vinármi a posúdiť, ako sa im podarilo využiť potenciál podnebia i pôdy a užiť si tak čaro bratislavského vinohradníctva. 

Bezplatná doplnková kyvadlová doprava pre držiteľov vínnych pasov   

po celú dobu bude držiteľom vínnych pasov k dispozícii bezplatná doplnková kyvadlová doprava Shuttle busmi, ktoré budú premávať na trase podujatia v oboch smeroch.

Ciele podujatia:

  • priblížiť hlboké korene a oživiť slávnu vinohradnícku a vinársku tradíciu Bratislavy - Prešporku a malokarpatskej oblasti. 
  • podpora bratislavských vinohradníkov a vinárov
  • podpora bratislavského vinohradníctva

Hlavní partneri podujatia:

  • Bratislavský samosprávny kraj
  • Hlavné mesto SR Bratislava
  • Organizované pod záštitou predsedu Bratislavského samosprávneho kraja Mgr. Juraja Drobu a primátora Hl. mesta SR Bratislavy Ing. Arch. Matúša Valla. 

Nezabudnite dať vedieť kamarátom a známym s stretnite sa s nimi u nás na podujatí... tešíme sa na vás :)

PODUJATIE PODPORILI:


HLAVNÍ PARTNERI:

SPOLUORGANIZÁTORI:

    

       

   

BEZPLATNÁ KYVADLOVÁ DOPRAVA

DEVÍN - NOVÉ MESTO - RAČA - VAJNORY

K VÍNNEMU PASU

PARTNERI:

    

                       

       

        

            

MEDIÁLNI PARTNERI:

             

    

        

         

 

                                                                                                                         

                                                                                                                                 

Aktuality

Predaj vstupeniek

3.9.2019

Milí priatelia, od 21.8.2019. sú. v predpredaji vstupenky na Potulky po bratislavských vínnych pivniciach, ktoré sa budú konať 11.-12. októbra 2019. Zakúpiť si ich môžete už teraz za zvýhodnenú cenu cez portál Wisomm.


Vínny pas

4.6.2018

Novinka!!!! Víkend v hlavnom meste 11.-12. 10.2019

10.5.2019

Prídite si užiť víkend so skvelým vínom v hlavnom meste od Devína, cez Nové mesto, Vajnory až po Raču. Medzi jednotlivými vinárstvami vás prevezie bezplatný Shuttle bus. Nemusíte sa o nič starať, len si v kľude užívať výber tých najlepších bratislavských vín v tých najkrajších lokalitách nášho mesta: pod hradom Devín, v malebných Vajnoroch, či na úpätí malých Karpát vo viniciach Rače a Nového mesta. Spoznajte chuť vína, ktoré uzdravilo panovníčku Máriu Teréziu a nazrite spolu s nami do starobylých vínnych pivničiek a na miesta, kam 

 

archív

Naši vinári

Peter Distler.jpg

Sprievodné akcie a podujatia

DEVÍN

⇒Devínska viecha sv. Urbana

pripravené rôzne dobroty: gulášik, kačičky, prasiatko

NOVÉ MESTO

⇒PD Vinohrady, Račianska 151, Bratislava 
- ukážka vinohradu, pokračovanie prehliadkou procesu výroby vína a výrobných priestorov, ukončené degustáciou.
Začiatok prehliadky:
piatok  o 16:00 hod.
sobota  o 16:00 hod.

RAČA

⇒Unikátne vínne pivnice, podzemie Nemeckého kultúrneho domu v Rači, Barónka 3
- exkluzívne vína, ochutnávka mestského vína a vína z Genofondu Frankovky modrej
Otvorené:
piatok  od 14:00 do 17:00 hod.
sobota  od 12:00 do 15:00 hod.
⇒Račianska izba, Obecný dom, Alstrova 249, Bratislava – Rača
– stála etnografická a vinohradnícka expozícia račianskych tradícií a dobových zvykov
Otvorené:
piatok  od 15:00 do 17:00 hod.
sobota  od 15:00 do 17:00 hod.

 

VAJNORY
⇒Vajnorský ľudový dom, Roľnícka 181, Vajnory
z prevádzkových dôvodov zatvorené.

⇒PD Vajnory - z technických príčin nerealizovaná

Zmena vyhradená !